Absolutico Sp. z o.o. | ochrona prawna projektu i marki
57756
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-57756,cookies-not-set,kenozoik-core-1.0,qode-core-1.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-2.3, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,woocommerce_installed,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Brand Consulting

Wystarczy niecały rok, by konkurencja zarejestrowała nazwę i logo Twojej marki w Urzędzie Patentowym. Wyścig trwa – zastrzeż swój znak towarowy zanim zrobi to ktoś inny.

Ile masz do stracenia?
Tworząc nazwę i logo swojej firmy na pewno zainwestowałeś w to sporo czasu i pieniędzy, nie mówiąc już o nakładach na wypromowanie swojej marki. Czy wiesz, że jeżeli nie zadbasz o ich bezpieczeństwo Twoja nieuczciwa konkurencja może Ci je odebrać i to zgodnie z prawem? Takie uprawnienia daje rejestracja znaku towarowego w Urzędzie Patentowym. Wystarczy że osoba, która chce Ci zaszkodzić zgłosi nazwę lub logo Twojej firmy do rejestracji jako swoje, ponieważ Urząd nie sprawdza kto jest ich faktycznym właścicielem. Na podstawie uzyskanego w Urzędzie świadectwa taka osoba może zakazać Ci posługiwać się Twoją nazwą i logiem! Unieważnienie zarejestrowanego znaku to dodtatkowy czas, koszty i nerwy.

 

Gdy to zrobi możesz stracić:
– nazwę i logo swojej marki,
– domenę internetową,
– pieniądze zainwestowane w promocję marki,
– Twoją renomę i rozpoznawalność.
Co powinieneś widzieć o ochronie prawnej swojej marki. Najważniejsze informację o znakach towarowych

Kto może zarejestrować znak towarowy?
Znak towarowy zastrzec może każda osoba fizyczna, osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, każda spółka handlowa czy stowarzyszenie, o ile są one legalnymi właścicielami znaku i mają do nich prawa autorskie. Jeśli znak stworzył dla Ciebie ktoś inny, dowiedz się jak uzyskać prawa do rejestracji znaku.

Po co zastrzec znak towarowy?
Dzięki rejestracji otrzymasz prawo do wyłącznego używania marki w swojej branży i na określonym terytorium. Zablokujesz nieuczciwą konkurencję używającą Twój znak towarowy. Zwiększysz swoją wiarygodność w oczach kontrahentów. Możesz też posługiwać się oznaczeniem ® przy nazwie lub logotypie.

Jak długo trwa rejestracja znaku?
Przeprowadzenie badań zdolności ochronnej znaku oraz przygotowanie wniosku to najczęściej kilka dni roboczych. Procedura urzędowa zajmuje zwykle około 6 miesięcy. Tylko tyle czasu potrzeba aby Twoja marka była prawnie zabezpieczona.

Co, jeżeli nie zastrzeżesz znaku?
Konkurencja może bezkarnie wykorzystywać Twoją nazwę, używać jej w reklamach, materiałach, umieszczać ją na swoich produktach. Jeśli ktoś zastrzeże wcześniej Twój znak towarowy, którym się posługujesz, może nawet zabronić Ci jego używania! Swoich praw dowodzić możesz wtedy jedynie przed sądem, co kosztuje często znaczenie więcej niż sama rejestracja znaku.

TWORZYMY I CHRONIMY MARKI

Sprawdź bezpłatnie czy twoja marka może być chroniona już dziś.

KONTAKT