In. Fb. Be.

faktury elektroniczne

Czy wiesz, że obecnie w Polsce wystawia się około 1,5 miliarda faktur papierowych rocznie – co przy drukowaniu każdej z nich w dwóch egzemplarzach: oryginale i kopii, daje około 3 miliardy kartek papieru? Na ten cel potrzeba przeznaczyć 15 tysięcy ton papieru – czyli 255 tysięcy drzew, oraz 120 tysięcy MWh energii elektrycznej. Przy produkcji takiej ilości papieru zanieczyszcza się ponadto ok. 6,6 miliarda litrów wody. Alternatywą dla faktury papierowej jest e-faktura.

Mając na względzie powyższe, pragniemy poinformować, że od dnia 01 stycznia 2018 r. zmieniły się warunki wysyłania faktur proforma w wersji papierowej. Jeżeli dotychczas otrzymywałeś od nas papierowe faktury proforma, będziemy Ci je nadal wysyłać w tej formie – z doliczoną fakultatywną opłatą w kwocie 5 zł netto. Wprowadzenie opłaty za wysyłkę faktur proforma w wersji papierowej podyktowane jest względami ekologicznymi.

E-faktura jest dokumentem elektronicznym, zawierającym takie same dane i posiadającym taką samą moc prawną, co faktura papierowa. Wybierając e-fakturę, chronisz środowisko, oszczędzasz czas i miejsce, masz swobodny dostęp do dokumentacji.