Absolutico Sp. z o.o. | brand konsulting
57458
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-57458,cookies-not-set,kenozoik-core-1.0,qode-core-1.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-2.3, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,woocommerce_installed,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
Nasze usługi

Brand Consulting

Skuteczna marka jest najcenniejszą wartością każdej firmy, dlatego w Absolutico opracowujemy strategie marek, które najlepiej reprezentują tożsamość firm i ich podstawowe wartości.

Zarządzanie marką “branding”, jest według nas najważniejszym elementem, który pozwala utrzymać wizerunek firmy i ma pozytywny wpływ na życie jej odbiorców. Naszym celem jest opracowanie spójnego przekazu, gdzie estetyka projektu jest jego integralną częścią. Produkt finalny nie jest dziełem sztuki i powinien być intuicyjnie rozumiany dlatego dobry design nie jest tani i jest procesem, na który składa się wiele elementów.

Branding

Packaging

Web & App

Interior

a
a
a
a
a
a
Nasze usługi

Project Management

Pasją Absolutico jest tworzenie i rozwijanie tożsamości marki przez innowacyjne rozwiązania cyfrowe. Pomagamy naszym klientom wyróżnić się, umożliwić im osiągnąć swoje cele komunikacyjne. Zarządzamy budową marki od koncepcji do realizacji w szerokim tego słowa znaczeniu. Nasze usługi zarządzania projektem, obejmują:

naming i logo design

identyfikacja marki i tożsamość firmy

zintegrowana komunikacja marketingowa

projektowanie graficzne

app, website & ecommerce design

innovation soft house development

brand content i copywriting

fotografie

ilustracje i animacja

klipy i reklamy video

Nasze usługi

Identyfikacja wizualna i kreacja wizerunku marki

Projekt identyfikacji wizualnej jest opracowaniem całościowego wizerunku marki. Bierzemy pod uwagę szereg czynników takich jak profil działalności, zasięg i środowisko działania firmy, jej konkurencję, grupy potencjalnych odbiorców, długoterminową perspektywę rozwoju, wizerunek analogicznych działalności w kraju i za granicą, wszystkie elementy które w dalszym procesie mogą być przedmiotem projektu i na tej podstawie formułujemy założenia projektowe, których spełnienie zagwarantuje powstanie efektywnie działającej wizualnie marki. Skupiamy się przede wszystkim na zaprojektowaniu spójnego systemu w którym wszystkie elementy aplikowane są według logicznie opracowanych zasad. Proces projektowy przebiega według następujących kroków:

a

Sformułowanie briefu

Określenie na podstawie wywiadu co jest przedmiotem projektu.

Research

Zebranie danych na temat danej działalności i jej środowiska, grupy docelowej, benchmarking. Do tego etapu prosimy o dostarczenie ewentualnych badań na temat produktu/usługi/grupy docelowej jeśli takie istnieją.

Analiza danych z researchu

Opracowanie wniosków i ocena środowiska w które wkracza lub w którym znajduje się działalność oraz wytyczenie możliwych kierunkow dla identyfikacji.

Sformułowanie założeń projektowych

Określenie wytycznych, które projekt w swojej końcowej fazie powinien spełniać. Po tym etapie przesyłamy wynikające z briefu i researchu założenia i zaraz po ich akceptacji przystępujemy do pracy koncepcyjnej. Jest to ważne ponieważ po przeanalizowaniu danych z researchu mogą pojawić się nowe czynniki wpływające przebieg pracy koncepcyjnej.

Praca koncepcyjna

Przygotowanie od dwóch do trzech koncepcji i określenie możliwych kierunków kreacji wizualnej marki. Ten etap podsumowany jest prezentacją na podstawie której wspólnie decydujemy o wyborze koncepcji przeznaczonej do realizacji.

Realizacja wybranej koncepcji

Realizujemy Brandbook, który prezentuje zasady działania identyfikacji wizualnej. Jest to swego rodzaju instrukcja, która objaśnia jak stosować logotyp, jakie są parametry barw w różnych systemach, jak stosować fotografie i przykładowe elementy graficzne w celach marketingowych. Brandbook zawiera co najmniej 10 wizualizacji. Dostarczamy również projekt logotypu i podstawowych druków firmowych: wizytówek, papieru korespondencyjnego i kopert. Na tym etapie przygotowujemy również projekt innych elementów według woli zamawiającego.